Обережно! Сезон отруєння грибами розпочався!
В поточному році, незважаючи на застереження щодо небезпеки отруєння дикорослими грибами, доступність інформації про це, про правила збору, зберігання, приготування та вживання грибів, в липні місяці зареєстровано 1 випадок отруєння дикорослими грибами з 2 потерпілими з с. Дмитрівка, Знам’янського району.
У двох мешканок м. Кропивницький, були зареєстровані симптоми та ознаки отруєння, які пов’язані із споживанням грибів, виставлені діагнози підозри отруєння грибами.
В 2017 році на Кіровоградщині зареєстровано 10 потерпілих від отруєння грибами:
- м. Кропивницький – 5 потерпілих;
- Кіровоградський район – двоє потерпілих;
- Долинський район – 3 потерпілих.
Причинами отруєнь дикорослими грибами залишаються: незнання видової належності грибів; потенційно небезпечні місця збирання грибів (лісосмуги, лісові насадження біля населених пунктів); порушення правил збирання і приготування грибів; безвідповідальне ставлення людей до свого здоров’я .
Ще раз звертаємо увагу населення, що більшість отруєнь обумовлено вживанням отруйних пластинчастих грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково приймаються за їстівні печериці та сироїжки.
Симптоми отруєння блідою поганкою: раптова поява частого і бурхливого проносу жовто-зеленого і глинисто-зеленого кольору, який через кілька годин стає слизовим або водянистим, іноді з домішками крові. Багаторазова блювота, сильна спрага, яка не втамовується, а прийом води знову викликає блювотні спазми. Далі на тлі повної інтоксикації організму настає період уявного одужання, саме в цьому і полягає небезпека для людини. Адже всі основні симптоми зникають, і самопочуття швидко поліпшується. Деякі люди вважають за краще відкласти відвідування лікаря. Проте у той же час відбувається порушення функції печінки та абсолютно раптово на тлі сонливості розвивається колапс і настає смерть. Нерідко при невчасній і недостатній допомозі потерпілий гине в короткі терміни.
Вкотре закликаємо жителів області замислитись над питанням - чи не варто взагалі відмовитись від вживання дикорослих грибів, замінивши їх на вирощені в теплицях печериці та гливи. Адже людське життя, а тим паче життя наших дітей, значно цінніше, ніж смакові уподобання!
Новгородківський міжрайонний відділ
ДУ «Кіровоградський ОЛЦ МОЗ України»
Всі дані взяті з сайту www.labcentr.kr.ua